2011/8 - Mississippské povídky

12. února 2012 v 11:41 | Dark Angel |  Library
***

John Grisham - Mississippské povídky

***
Dark Angel komentuje: Povídky jsem si vybrala, protože se v posledních měsících snažím sesbírat co nejrozsáhlejší kolekci Grishamových knih. Je to můj velice oblíbený autor a trápilo mě, že mám doma pouze jednu jeho knihu, protože dříve jsem si jeho díla pouza půjčovala z knihovny. Takže jsem teď zakoupila další a nelitovala jsem.

***
Děj, jak ho vidím já:
Kniha sestává z několika povídek, které mají jedno společné - odehrávají se ve Ford county v Mississippi. Většina z nich je také svázána s Grishamovi důvěrně známým městem Clanton. Některé z povídek jsou humorné, jiné dramatické a ostatní dojemné. Mně osobně se nejvíc líbila poslední povídka "Divný kluk" o mladém gayovi, který v době, kdy jen nemnoho lidí má pravdivé informace o AIDS přijíždí do malého města, domů, na tuto nemoc zemřít. Lidé se mu vyhýbají, bojí se dostat do kontaktu s ním, vlastní rodina se ho snaží dostat z domu, a tak se mladý Adrian uchýlí k Emporii, staré panně žijící v černošské čtvrti, která jediná je ochotná se ho ujmout.
***
Šestero:
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už dlouho jsem si ji chtěla přečíst.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
rozmanitost, čtivost
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
nevzdávat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nevím, jestli bych na jejím místě chtěla být a jestli bych dokázala jednat tak vstřícně, ale líbilo se mi jednání Emporie, když se zastávala nemocného Adriana a pomohla mu zvládat útrapy posledních dnů.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Je dokonalé, jak blízké ty příběhy jsou. Jsou o obyčejných lidech a právnících takových, jaké bychom mohli dnes a denně potkat na ulici. A přesto jsou ty příběhy originální a poutavé.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Na jednu stranu je pozitivum, že z ostatních knih již znám prostředí, ale povídky jsou díky shodnému místu děje neustále tak trochu jedna jako druhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama