Sherlock Holmes - Hra stínů

14. února 2012 v 10:00 | Dark Angel |  Movies
Za celé zkouškové jsem téměř neměla čas se podívat na film nebo si něco přečíst. Vlastně na to vůbec nebyl čas. Ve skutečnosti jediný relax za poslední dva měsíce byl Sherlock Holmes.

Spolubydlící se svým přítelem a jednou naší společnou kamarádkou se jednoho relativně pozdního večera rozhodli, že jdou do kina. A vytáhli mě s sebou. Stálo je to velké přemlouvání, jelikož zkoušek bylo moc, času na přípravu málo a já byla pěkně otrávená, že se nestihnu naučit vše potřebné. Nakonec to ale stálo za to a já pak zbytek zkouškového strávila s rádoby inteligentním úsměvem na tváři, kdykoli jsem si na tento film vzpomněla.

Village cinemas bylo ten večer dost narvané a my čtyři, vybavení pořádnou porcí Coly, nachos se sýrovou omáčkou a oříšky v čokoládě, jsme se uvelebili v mém oblíbeném sektoru "uprostřed a uprostřed". Střed sálu, střední místa v řadě. Nejlepší obraz a nejlepší zvuk. Ideální. Lidí bylo tak akorát, abychom se v potemnělém sále sami nebáli, ale zase aby nás nerušilo chroustání a srkání z okolních řad.

Jelikož se mi první Sherlock v podání Roberta Downeyho Juniora líbil skutečně velmi, těšila jsem se, jaká "krasojízda" mě čeká tentokrát. A Sherlock nezklamal. Stále stejně frustrovaný nadcházející svatbou svého nejlepšího přítele a kolegy Watsona ztvárněného Judem Law si klestil stylovou cestu humorně-napínavým příběhem. Zároveň si má zvrácená mysl již dlouhá léta zaujatá slashovým žánrem nemohla nevšimnout, že z narážek a pohledů Sherlocka a Watsona by se velice snadno dalo vyvodit i jiný, než přátelský vztah. Za mě osobně můžu říct, že je veliká škoda, že je to jen

Pravdou je, že v množství humorných scének bylo možné pozorovat parodii na jiné filmy, ale rozhodně to nevadilo. Naopak to byla spíš třešnička na dortu pro ty, kdo zmíněné filmy znají.

Co se týče příběhu, není na něm nic zvláštního. Ničím nepřekvapí, ale provedený je úžasně. A o to tu jde. Jde tu o akci, o zábavu, o výborné herecké výkony Downeyho, Lawa a i Noomi Rapace, která rozhodně nezapadne v zapomnění, jak jsem očekávala po shlédnutí švédské trilogie Milénium.

Je to zábava a rozhodně se nebudu bránit tenhle počin shlédnout znovu, popřípadě vyrazit do kina na další pokračování.

Moje hodnocení: 90% (za děj, který po pravdě pokulhává) / hodnocení ČSFD: 78%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama