John Carter: Mezi dvěma světy

23. srpna 2012 v 15:00 | Dark Angel |  Movies
Na dovolenou do Tuniska jsme si s mladým brali každý nějaké to čtení a jako bonus i nějaký ten film a když můj drahý zmožen poledním vedrem usnul, zůstalo na mně, abych dokoukala tuhle scifárnu.
John Carter býval vojákem, pak ale odmítl dál bojovat a místo toho raději hledal poklady. Jednou čistě náhodou objevil jeskyni, z které se podivným řízením okolností dostal na jinou planetu. Tou planetou je Mars a zrovna je na něm válka. Takže mu nezbude nic jiného, než opět válčit. Tady má ovšem výhodu - Mars má menší gravitaci, než Země, a tak je z Cartera tak trochu "skokan".
Navíc jak to tak ve sci-fi bývá, krásná, vnadná a samozřejmě strašně-dobře-bojující-s-mečem princezna má být provdána za znepřáteleného vládce, kterého z duše nenávidí. Takže uteče.
A jak to tak ve sci-fi bývá, potká Johna Cartera, do kterého se samozřejmě zamiluje a zachrání spolu svět.
Musím přiznat, že neznám předlohu, ale film jako takový se mi dostal do povědomí naprostou náhodou. Vůbec jsem nevěděla, že šel u nás v kinech a že bych se o něj měla zajímat, protože mám ráda sci-fi.
Nakonec ale musím také připustit, že mě tento počin nijak mimořádně neuchvátil.
Příběh se zabývá relativně tradičním tématem daného žánru a ani vizuální efekty ani děj nejsou ničím převratné. Takové nenadchne, neurazí.
Moje hodnocení 55% / Hodnocení ČSFD: 65%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama