Pes Baskervillský

22. srpna 2012 v 12:35 | Dark Angel |  Library
***
Arthur Conan Doyle - Pes Baskervillský
***

Dark Angel komentuje: Možná pod vlivem nezničitelného šarmu současného Sherlocka Holmese Roberta Downeyho Jr. jsem se rozhodla přečíst si něco málo z příběhů slavného detektiva. I když povídka má jen něco málo přes sto stran, máte téměř pocit, že jste ve staré dobré Anglii a zažíváte dobrodružství spolu s hlavními hrdiny.

***

Děj, jak ho vidím já: Příběh je psán z pohledu doktora Watsona, který na Holmesův pokyn odjíždí se sirem Jindřichem Baskervillem, novým dědicem Baskervillského panství, na jeho zámek. Zde se má doktor pokusit rozmotat spletitý uzel nejasností a tajemství, které obestírají nejen okolní močály, ale i samotný Baskervillův rod.
Rozbíhá se příběh plný intrik a nebezpečných léček umocněný tajemným prostředím neprostupných bažin a močálů.

***
Šestero:
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Dva filmy o Sherdlocku Holmesovi s Robertem Downeym Jr. a Judem Law v hlavních rolích mě opravdu bavily. Zajímalo mě, jestli jsou knižní příběhy podobně zábavné, jako filmové verze. Jsou. Sice nejsou podané tolik humorně, ale dokážou neuvěřitelným způsobem vtáhnout do dění.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
napětí
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
intrikovat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být Jindřichem Baskervillem. Ve chvíli, kdy po smrti svého strýce, který skonal za prazvláštních a tajemných okolností, přijíždí Jindřich na močály obklopené panství, bych nejspíš vzala nohy na ramena.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Perfektně vykreslená atmosféra močálů obklopujících tajemný zámek. Z příběhu doslova dýchá ona tajemná atmosféra anglických venkovských panství, která mě vždycky okouzlovala.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Docela mě mrzelo, že je příběh tak krátký.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama