Vyhlídka na věčnost

25. srpna 2012 v 18:00 | Dark Angel |  Library
***
Jiří Kulhánek - Vyhlídka na věčnost
***

Dark Angel komentuje:Při čtení Nočního klubu jsem se královsky bavila. Dodnes si vzpomínám, jak jsem kdysi před lety seděla v jídelně na gymplu a slzela smíchy nad suchými hláškami padajícími z Kulhánkovy mysli prostřednicstvím jednotlivých postav. Tehdy se po mně spolužáci divně ohlíželi. Dneska už si Kulhánkova díla čtu v soukromí. Je to jistější. Člověk pak nepůsobí, jako že mu definitivně ruplo v bedně. V kokosce. Slovy pana Mluvčího. Je úchvatný.

***

Děj, jak ho vidím já: Fuf. Tady nastává problém. Pokud jste to četli, víte o co jde. Pokud ne, pak se to těžko popisuje, aniž bych všechno vyzradila. Vlastně to vypadá, že sledujeme osudy jakéhosi pana Mluvčího, jenž žije v USA, zničehonic na něj zaútočí desítky zombíků a on se před nimi schová. Přijde o přátele, všude kolem se hromadně umírá. Pak ho zatkne FBI. On pak zdrhne, protože zombíci dostali i profíky z FBI. Mezitím se mu dostane do péče šestiletá holčička. A pan Mluvčí se odebírá do Prahy, kam má z prazvláštních důvodů zakázán vstup od členů Nočního klubu. Dál děj pokračuje několik let zpátky. Pan Mluvčí je najat dohatým skotským sirem, který má podivný zájem v trofejích. Lidských trofejích. A pan Mluvčí mu pomáhá tyto trofeje získat. Bohužel si jednoho dne sir Henry pomyslí na trofej větší, než na jakou stačí jeho pédevadesátka. Někde tady začínají problémy...

***

Šestero:
1.Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Kulhánek se pro mě stal osvědčenou klasikou ve chvíli, kdy jsem přečetla Noční klub. Jakmile něco napíše, nezbývá, než si to přečíst.
2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
šílená jízda
3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
rozsekat
4.S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Líbilo by se mi být panem Mluvčím a mít tak trochu "ďábla v těle". I když všechny ty zombíky, kteří po něm šli, bych si odpustila.
5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Je to bláznivé, Kulhánek je možná až trochu zvrácený co se týče bezcitného rozsekávání ubohých těl hlavních postav a jejich následných regenerací. Každopádně suché hlášky pana Mluvčího a nečekané zvraty jsou jednoznačně "kulhánkovské" a tím pádem neskutečně zábavné.
6.A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize, ale třeba i v chování postav.
V určité chvíli začne být kolečko schovám se - objeví se zombík - objeví se větší zombík - porvem se - rozseká mě - zregeneruji se poněkud jednotvárné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama