Heaven

14. října 2012 v 20:00 | Dark Angel
V pondělí letím do Portugalska s člověkem, kterého bezmezně obdivuji, vzhlížím k němu a uznávám ho. Bere mě a několik dalších kolegů ze školy za novými i historickými krásami Porta a Lisabonu.

Měla bych být nadšená a těšit se, co všechno uvidím, kam všude se podívám, že se projedu lodí po Douru, prohlédnu si nádraží Oriente od Calatravy, projdu se Portem a Lisabonem, popiju dokonalé Tawny Porto někde na vyhlídce...

A víte v čem je problém?


Nejvíc se těším, že budu poslouchat, co nám vypráví náš průvodce.

Od chvíle, kdy jsem poprvé viděla jeho práci jsem si nepřála nic, než poznat, jak žije a tvoří tenhle člověk. Inspiruje mě, chtěla bych se mu přiblížit. Chci se od něj učit. Zajímá mě. A přiznávám, že mě i láká. Takovým tím zvláštním, uctivým způsobem.

I přes svůj relativně nízký věk už toho dokázal tolik, že jen málokdo zvládl tak mnoho a tak rychle. Samozřejmě, že za to musel něčím zaplatit. Přinejmenším svým klidem.

Několik let jsem si přála ho poznat a letos se konečně našla příležitost.

Moje radost, když jsem zjistila, že v tomhle semestru je možné u něj studovat poprvé po několika letech, byla nepopsatelná. Radost smíšená se srdcem sevřeným obavou. Nedokázala jsem si představit a stále ještě nevím, jak zvládnu práci pod jeho vedením. Nároky nejsou malé.

Mám strach, jak se s tím poperu. Zároveň jsem k uzoufání nadšená. Poprvé dělám to, co mě baví a pod vedením někoho, komu tak nějak zvláštně rozumím, i když nevím, jak to pochopení převést do obrazů. Jen doufám, že v příštích týdnech to dokážu. Nechci zklamat jeho, ani sebe.

Všechno se ukáže po návratu. Zatím se vznáším s hlavou v oblacích, plná dojmů a inspirovaná nejen filosofií, ale i samotnou osobností svého vedoucího projektu. Příští dny ukážou, jestli se na obloze neobjeví mračna a mou euforickou náladu nespláchne prudká bouřka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Syriana Syriana | 13. prosince 2012 v 21:06 | Reagovat

Zlato tak to ti přeji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama