Message in a bottle

26. července 2013 v 22:27 | Dark Angel |  Library
***

Nicholas Sparks - Message in a bottle

***
Dark Angel komentuje: Strávila jsem teď půl roku v Británii a během té doby jsem se snažila číst v angličtině, i když času nebylo moc. Sparksova zpráva v lahvi byla jedna z povídek, na které jsem se upnula ve chvíli, kdy se blížil konec mého pobytu a já věděla že s koncem tohoto pobytu skončí i vztah, který jsem v Británii začala. Jako správná romantická duše jsem zatoužila po romantické literatuře a tady se mi jí dostalo.

***
Děj, jak ho vidím já: Děj nás nejprve seznámí s Theresou, matkou dvanáctiletého syna, novinářkou ve středním věku, rozvedenou a tak nějak odevzdanou svému osudu. Vzdala se naděje, že najde ve svém životě muže, kterého by mohla milovat poté, co ji její manžel podvedl a ona se rozvedla.
Jednoho dne během dovolené ovšem najde na pláži zprávu v láhvi, která je adresována Catherine od Garretta. Dopis je natolik dojemný, že Theresu rozpláče. Poté, co se dopis dostane do rukou Theresině přítelkyni a rovněž redaktorce novin, padne rozhodnutí dopis vydat v novinách, aby i další lidé viděli, že lidé jsou stále ještě schopni hlubokých citů.
Jaké je ovšem Theresino překvapení, když se jí do ruky dostanou další dopisy adresované Catherine. Garrettova citlivost, oddanost a vřelost jeho slov nedopřávají Therese klid neboť cítí, že právě Garrett je muž takový, jakého by ještě byla ochotna do svého života vpustit. Začíná pátrání po tajemném muži z malého městečka na pobřeží...
***
Šestero:
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Měla jsem právě náladu na romantické čtení s romantickým koncem.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
dojemný, romantický
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
milovat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Možná s Deannous, Theresinou přítelkyní, protože i já bych se snažila přimět svoji přítelkyni, aby se vydala hledat své štěstí.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Krásně popsaný rozvoj vztahu Garretta a Theresy.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Kniha byla pro zkušeného čtenáře relativně předvídatelná. Už někdy od čtvrtiny knihy jsem tušila většinu zvratů, které později nastaly včetně konce knihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama